Κυπριακό Πρωτάθλημα: Τρεις αγώνες, δύο επιλογές

Με 3 αγώνες ανοίγει σήμερα η αυλαία της 29ης αγωνιστικής στο Κυπριακό πρωτάθλημα…

Ομόνοια – AEK Λάρνακας: Αγώνας στο «ΓΣΠ» που αναμένεται να κρίνει πολλά για την κατάκτηση της 3ης θέσης. Ειδικά για την ΑΕΚ η νίκη σε αυτό το ματς είναι πολύ σημαντική. Καθώς απέχει 2 βαθμούς από την 3η θέση και την Ανόρθωση. Στην Ομόνοια των πολλών προβλημάτων ψάχνουν αντίδραση για να «γλυκάνουν» λίγο το κλίμα. Ο άσσος που βρήκα στα 4,55 είναι αρκετά υψηλός έτσι ώστε να μπορώ να πάρω το ρίσκο και να ποντάρω στην Ομόνοια. Προσέξτε εδώ την διαφορά με τα άλλα σημεία που ποντάρω, δεν υπάρχει η δικαιολογία της φόρμας, ούτε οι καλές ειδήσεις, ποντάρω στην φανέλα μιας και πιστεύω πως κάπου πρέπει να βγει αντίδραση. Με αρκετό ρίσκο βέβαια αλλά ξαναλέω η απόδοση αξίζει.

Αλκή Ορόκλινη – Πάφος FC: Και οι δύο ομάδες είναι στους 29 βαθμούς, 9 περισσότερους από τον Ολυμπιακό και την τελευταία θέση του γκρουπ που οδηγεί στην β’ κατηγορία. Μια πολύ πιθανή ισοπαλία εδώ δεν θα χαλάσει κανένα. Εγώ προσωπικά θα πάω πάσο.

ΑΕ Λεμεσού – Ανόρθωση: Σημαντικό ματς στο «Τσίρειο» ανάμεσα σε δύο ομάδες που διεκδικούν την 3η θέση που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ. Είναι δύο ομάδες που συνήθως δίνουν ένα αργό ρυθμό στα παιχνίδια τους και αν το σκορ δεν ανοίξει από το πρώτο ημίχρονο τότε ίσως δούμε κάποιο 1-0 ή 0-1. Στο συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού θεωρώ κατά πολύ καλύτερη την Ανόρθωση καθώς έχει πιο ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Γι’ αυτό προσωπικά εκτιμάω ακριβώς ανάποδα το σετ, δηλαδή αντί 2,45 στον άσσο και 2,85 στο διπλό θα είχα 2,85 στον άσσο και 2,45 στο διπλό. Έτσι αυτό το +0,40 στο διπλό με κάνει να μπορώ να επιλέξω την Ανόρθωση για νίκη μέσα στο «Τσίρειο».